Pozvanie na medzinárodný festival poézie FELIBER POETRY

Modranský sirotinec bude súčasťou medzinárodného festivalu poézie FELIBER POETRY, ktorý sa koná 30. júna a 1. júla 2017 v Pezinku a Modre. 

Pezinská časť festivalu (piatok 30. jún) sa bude konať v areáli Galérie insitného umenia SNG (Schaubmarov mlyn). Ešte v predvečer festivalu však v Malokarpatskom múzeu v Pezinku o 18.00 h festival slávnostne otvoríme spoločne s jedinečnou výstavou Druhý život slov, ktorú pod kuratelou Michala Murina autorsky pripravuje básnik Daniel Hevier. V prekrásnom prostredí Schaubmarovho mlyna sa na druhý deň popoludní od 16.00 h do neskorého večera budú konať besedy, autorské čítania, hudobné vystúpenia, ktoré ukončíme koncertom pezinskej skupiny Brajgel.

V Modre bude jedným z miest diania budova evanjelického sirotinca, v ktorej vyrástol Ján Smrek. V jeho priestoroch sa v sobotu medzi 16:00 a 18:00 dozviete o literárnych a spoločenských aktivitách Jána Smreka a môžete si pozrieť prvý slovenský sirotinec (jeho autorom je D. Jurkovič). Festivalový deň bude až do večera pokračovať v priestoroch historickej radnice multižánrovým programom, ktorý spája súčasnú poéziu s ďalšími druhmi umenia. 

Viac informácií a presný program podujatia nájdete na stránke http://www.kcmodra.sk/sk/kc-modra/vsetky-podujatia/feliber-poetry.

Pridaj komentár