SIROTINEC BUDE OTVORENÝ V NEDEĽU 13. 9. 2015

Sirotinec je súčasťou Modranských Dní európskeho kultúrneho dedičstva s témou REČ PAMIATOK, príďte nás navštíviť v nedeľu 13. 9. 2015 16.00 – 19.00 Pootvorenie Modranského sirotinca odborná prednáška a tematický okruh mestom, vstup voľný

PROGRAM
○ Ján Zigo predstaví spoločnú iniciatívu Evanjelickej cirkvi a Modranskej besedy o obnovu Modranského sirotinca a snahu o jeho zápis medzi kultúrne pamiatky.

○ Prednáška Ladislavy Horňákovej: Výstavba kúpeľov Luhačovice – plány i realizované vízie architekta Dušana Jurkoviča. Pani Horňáková, kurátorka zbierky architektúry Krajskej galérie výtvarného umenia v Zlíne, predstaví D. Jurkoviča ako hlavného architekta unikátneho kúpeľného a kultúrneho strediska v Luhačoviciach.

○ Architekt Ivan Jamnický nadviaže na prednášku okruhom v teréne, aby priamo v meste predstavil modranské stavby D. Jurkoviča. Okruh bude ukončený v priestoroch domu Hamrštíl.

Mesto Modra je v roku 2015 hostiteľom slávnsotného otvorenia DEKD (11. september 2015, Nemecky evanjelicky kostol Modra).

Dni európskeho kultúrneho dedičstva sú oslavou pamiatok. Program DEKD vám predstaví mesto, jeho architektúru, kultúrne pamiatky a osobnosti, ktoré v ňom pôsobili. Modra ožije sprievodnými aktivitami, ktoré vám priblížia naše spoločné kultúrne dedičstvo. Nahliadnite s nami do sveta pamiatok. Viac informácií a podrobný program na 11. – 13. september 2015 nájdete na www.modra.sk alebo na facebooku: https://www.facebook.com/events/632287063541551/

Pridaj komentár